Farní zpravodaj

Všechno o našem společenství a jeho aktivitách. Připravujeme pro vás vždy čerstvě aktualizovaný Farní zpravodaj a další důležité texty.

pravy_03

Zpravodaj květen 2017

Drazí farníci, máme tu zas krásný měsíc máj. Otevírá se bazilika a začínají poutě. Naše pozornost se zaměřuje na sv. Zdislavu, jejíž hrob zde opatrujeme, ale která mnohem více opatruje nás a naše rodiny stálým orodováním v Božím Světle.  
Ještě více ale v květnu mysleme na Matku Boží – Pannu Marii. Ona je vskutku Požehnaná mezi všemi ženami – Žena, nejvíce hodná lásky. Ona nás také čistým a vlivným způsobem nejvíce miluje, jako Matka a Královna. Zvláště tento rok si uvědomujeme Mariin zájem o nás, o každého člověka i o celkové dění ve světě. Výzvy z Fatimy se v nové aktuálnosti dotýkají našich srdcí. Panna Maria nás prosí o přinášení byť drobných obětí za obrácení hříšníků a milost víry pro nevěřící. Také si přeje, abychom se zasvěcovali jejímu Neposkvrněnému Srdci. V čistém Srdci Matky Boží jsme v bezpečí. Tam se též potkáme s Boží milostí, bez které nemůžeme udělat ani krůček k větší svatosti.
Vnitřní prožívání máje s Pannou Marií a svatou Zdislavou Vám přeje

Váš P. Pavel Maria OP

pdf

Aktuální PDF zpravodaj

Klášter dominikánů Jablonné v Podještědí, Klášterní 33, 47125 Jablonné v Podještědí, IČ 18383807,
Tel.: 487 762 105, e-mail: jablonne@op.cz