Farní zpravodaj

Všechno o našem společenství a jeho aktivitách. Připravujeme pro vás vždy čerstvě aktualizovaný Farní zpravodaj a další důležité texty.

pravy_03

Zpravodaj leden 2018

Milí farníci,
vstupujeme do nového roku a je krásné, že tak můžeme činit s Pannou Marií. První den každého roku je vyhrazen oslavě jejího Mateřství. Začínáme tedy rok s tou, která v sobě nosila Boha a která ho i světu porodila. Díky Matce Boží můžeme i my prožívat společenství s živým Bohem. Můžeme také ve své duši „nosit“ Krista a zároveň jím být neseni, když se mu ve víře a lásce odevzdáváme, když se svěřujeme jeho lásce a zasvěcujeme jeho Srdci.
O prvním lednovém víkendu se uskuteční Tříkrálová sbírka pro Charitu. Skupinky dětských koledníků Vás o prvním víkendu navštíví, zazpívají a nabídnou Vám označení veřejí a drobné dárky. Bude to příležitost přispět do sbírky pro lidi, kteří jsou v nouzi. Část této sbírky se nám vrátí do farnosti, a my bychom ji použili na podporu některých rodin, aby se jejich děti mohly zúčastnit letního tábora Paty – špičky a také výletu kuchařského kroužku do Prahy o jarních prázdninách se sestrou Robertou. Děkuji všem, kteří se zapojí i kteří do sbírky přispějí.
V měsíci lednu proběhne v Praze provinční kapitula dominikánského řádu (od 21.1.). Bude volit nového provinciála a určovat směřování provincie pro následné 4 roky. Kapituly se zúčastním jako delegát. Prosím Vás o modlitby za kapitulu, aby nás všechny osvěcoval a vedl Duch Svatý.
Až do konce ledna je možné se připojit k výtvarné soutěži – V srdci paní Zdislavy. Tématem 3. ročníku je: Svatá Zdislava, stavitelka kostela, klášterů a špitálů. Soutěžní obrázky se shromažďují u mne v klášteře.
Boží požehnání v roce 2018 a stálou ochranu Panny Marie Vám přeje
P. Pavel Maria Mayer OP

pdf

Aktuální PDF zpravodaj

Klášter dominikánů Jablonné v Podještědí, Klášterní 33, 47125 Jablonné v Podještědí, IČ 18383807,
Tel.: 487 762 105, e-mail: jablonne@op.cz